SEO

Domain Otoritesi Nedir ? Nasıl Arttırılır ?

domain-otoritesi-arttirmak-


Domain Otoritesi ( Domain Authority)

Seo Uzmanları , Webmasterler tarafından kullanılan terimlerin başında gelmektedir Alan adının arama motorlarının gözündeki değerini gösterir.
Domain otoritenizi yükseltmeniz ile sıralamalarda yükselmeniz paralel olarak işlemektedir.

1)   Site İçi 

Google’nin bize emrettiği site yapısı

Temiz w3c hatalarından uzak kullanıcı tarafından kullanımı kolay bir site yapısı olması gerekmektedir.

Google botları tarafından rahat okunabilmesi için google map eklenilmesi gerekmektedir.

Site içi link vermeye gayret edin.

Dışa link verirken nofollow etiketini kullanmaya gayret edin.

Site hızını arttırabilmek için optimizasyon çalışması yaptırın gereksiz kodların sitenizde kullanılmamasına gayret edin js kodları için ayrı bir dosya oluşturun.
Konu altında konuyla ilgili googlenin ön gördüğü sayıda anahtar kelime kullanın

2) Sosyal Medya

Domain otoritemizi arttırmak için uygulayabileceğimiz çalışma alanlarından birisi de Sosyal Medya’dır.
Popüler ve popülerleşmesi muhtemel sosyal medya sitelerinde hayran sayfası oluşturun ve site üyeleriyle etkileşim sağlayın.
Sosyal medya hesaplarını sitenizde ikonlar halinde link vererek tanımlandırınız.

Misafir blogger olduğunuz sitelere profil veya site linkinizi ekleyiniz.

3) Domain Yaşı

Domain yaşının fazla olması arama motorlarının gözünde önemli değer taşımaktadır eski bir domaininiz mevcut değilse veya satın alabilme durumunuz söz konusu değilse almış olduğunuz domaini uzun süreli olarak reglemeniz de olumlu olarak size geri yansıyacaktır ve arama motorlarının sizin sitenize güvenilirliğini arttıracaktır.

4) Sunucu Optimizasyonu

İnternet sitesinin hızlı olması oldukça önemlidir sitenizdeki sayfaların geç açılması clientler tarafından olumsuz karşılanıp sitenizde fazla zaman geçirmek istememelerine yol açacaktır buda sizin sitenizin arama motorları tarafından cezalandırılmasına sebep olacaktır çünkü arama motorlarının bu konuyla ilgili çok basit yapısı mevcuttur sizin sitenizde kullanıcılar ne kadar  vakit geçiriyor ?

5) Markalaşma

Markalaşma kavramı sözde basit uygulanabilirlikte zor bir kavramdır 🙂
Markalaşma bir hizmetin kimliğidir. İyi bir iş planı, uzun, kısa ve orta vadeli stratejiler  disiplinli çalışma markalaşma süreci sadece kurumsal logo çalışması , vizyon-misyon’a sadıklık reklam veya pazarlama değildir. Markalaşma daha derin bir olgudur markalaşmayı sadece dikkat çeken kaliteli bir logo veya ablem ile markalaşabileceğini zannedersek bu düşünce hezimete uğrar.  markalaşma müşteri gözünde net bir güven kazanmaktır. Bu konuda müşterilerle iletişim ve etkileşim çok fazla önemlidir müşterilerinizle devamlı etkileşimde kalmanız gerekmektedir. Örneğin  anketlerle müşteri gözündeki durumunuzu öğrenebilir sadık müşteriler ( kullanıcılar ) için çeşitli hediyeler gönderebilirsiniz. Kısa vadeli kar gütmek yerine müşteri memnuniyetini düşünmek uzun vadede getirisi daha yüksek olacaktır yurt içi ve yurt dışında rakip analizlerinde bulunun onların yaptıklarını takip edin sektörle alakalı yenilikleri takip edin markalaşmak için firma gözüyle değil tamamen müşteri odaklı müşteri bazlı düşünülmesi gerekmektedir. Bu şekilde sadık müşteri kazanımı elde etmiş oluruz markalaşmayla alakalı daha detaylı makaleler yakında sizlerin beğenilerine sunulacaktır 🙂

Yazar Hakkında

Erdi ÇATAN

8 Comments

Yorum Yaz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu