Sosyal Medya

WordPress İçin Facebook Eklentisi

wordpress-icin-facebook-eklentisi-375x195_e2ebc1e542ad81acfcc56ba77f375ffd

Bloglarında WordPress alt yapısı kullananlara güzel bir müjdeli haberde facebook’tan var facebook eklentisiyle sitenizi wordpress’e kolayca entegre edebileceksiniz .Nedir bu eklenti tam olarak ne işe yarar biraz bundan bahsedelim.
Bu eklenti sayesinde Facebook profilinize veya hayran sayfanıza blogunuz’da yazdığınız yazılar otomatik olarak eklenebilecektir bu size müthiş bir zaman tasarrufu sağlayacaktır. Ayrıca eklentide facebook beğenileri , öneri barı , facebook yorumları , abonelik özellikleri bulunmaktadır ayrıca yazı panelindeki kutucuklar sayesinde arkadaşlarınızın zaman tünelinde de yayınlayabilmektesiniz. Bu eklenti sayesinde blog hitiniz artıcak alexa değerleriniz düşücek ve seo açısından hitiniz arttığından dolayı siteniz olumlu olarak etkilenecektir bu başarılı ve uzun zamandır beklenilen bir eklenti harika özellikleriyle hem zamandan tasarruf sağlamakta hemde hiti arttırma konusunda fayda sağlayacağı görülmektedir Google’nin son güncellemelerle sosyal medya paylaşımlara verdiği önem çok fazla sayıda arttığını görmekteyiz .Bu eklentinin özellikleri sadece bu kadarla kısıtlı değil saymakla bitmez . Eklentide otomatik dilbilgisi kuralları hatalı kelimelerde uyarı verme , kara listeye kelimeler ekleyebilme , en beğenilen konular, en fazla etkileşim alan konular, hakkında en fazla konuşulan paylaşımlar gibi özelliklerde bulunur ufak bir analiz aracı görevi de görmektedir Bu eklentinin en güzel yanı da hiçbir kod bilgisine gerek duyulmadan eklenilir olması sebebi ile kod bilgisi olmayan blogger’ler için büyük bir kolaylık sağlamaktadır
Eklenti kurulumu için öncelikle eklenti dosyasını indiriniz. Rar dosyasından çıkardıktan sonra  plugins dizinine ekliyoruz sonra yönetici panelinden eklentiyi etkinleştiriyoruz.
facebook sekmesinden bize uygulama oluşturmamızı ve nasıl yapacağımız yönergeleri resim ile belirtildiği gibi  Uygulama oluşturup app id, app secret ve app namespace ile ekledikten sonra kaydet diyoruz.

Facebook Eklentisi Arkadaş Mention

WordPress Facebook Eklentisi


Eklentinin özelliklerini görebilmek için resimleri inceleyebilirsiniz .

Yazar Hakkında

Erdi ÇATAN

12 Comments

Yorum Yaz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu