Adwords

Google Adwords Nedir,Nasıl Çalışır

google-adwords-nedir

Google’a ait reklam motorudur.Organik ziyaretçilerin siteye ulaşmasında adwords önemli pay oynamaktadır. Reklamınızın bütçesini ve nerede gözükmek istediğini belirleyebilirsiniz.Adwords üzerinden verdiğiniz reklamların panel üzerinden geri dönüşümlerini etkileşimlerini detaylı bir şekilde analiz edebilir bu şekilde vermiş olduğunuz reklamların etkisini kolaylıkla ölçebilirsiniz. Adwords reklamlarında ücretlendirme tıklama başına maliyet ile gerçekleşir.Reklam veren bir günlük bütçe belirler ve reklamlar bu günlük bütçe dahilinde tıklama alır.Firma stratejisine göre günlük bütçe belirler ve tıklama başına vereceği reklam ücretini belirler ve belirlenen bütçe doldurulana kadar reklam yayınlanmaya devam eder.
Kampanya Türleri
Kampanya türlerinde,Google’ın iki reklamcılık ağı üzerine odaklanmıştır:
Google Arama Ağı ve Google Görüntülü Reklam Ağı. Bu ağlar; Google siteleri, alakalı Google reklamları gösteren web siteleri veya mobil uygulamalar gibi reklamlarınızın görünebileceği tüm yerleri kapsar. Kampanyanız için bir kampanya türü belirlediğinizde bir ağ ayarı da seçmiş olursunuz.
Adwords’ün 3 Çeşit Kampanya Türü Bulunmaktadır
Yalnızca Arama Ağ
Yalnızca Görüntülü Reklam Ağı
Görüntülü Reklam Seçenekli Arama Ağ (her iki ağın birleşimi)
Google AdWords sistemi internet pazarlaması (SEM) yapanlar, iş sahipleri için  başarılı sonuçlar vermektedir.  Reklam verenler için yüksek geri dönüş sağlamaktadır   rekabetin çok fazla olduğu sektörde reklam verenlerin reklamlarının geri dönüşümünün  başarılı olması için sistemin nasıl çalıştığını iyice kavramaları gerek  ve yanlış veya alakasız anahtar kelime seçimi yetersiz geri dönüşe hatta paranızın tamamen çöpe gitmesine  sebep olabilir.
Adwords Reklamı Verirken Aşağıdaki Noktalara Dikkat Ediniz
Bütçeniz dahilinde reklamlarınız ne kadar süre yayında kalabilir
Geri dönüşlerinizin artış oranı nedir
Reklamlarınızı hangi oranda nasıl güncellememiz gerektiğine dikkat edilmesi gerekilmektedir

Adwords Reklamları Hakkında Sorularınızı Yorum Kısmından Sorup Adwords Reklamları Hakkında Destek Alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Erdi ÇATAN

16 Comments

Yorum Yaz

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu